Online Başvuru İle İlgili Sıkça Sorulan Sorular

Online başvuru nedir?

Yeni bir Vestelcell mobil hattı almak ya da numarasını Vestelcell’e taşımak isteyen müşterilerimize sunduğumuz ayağa gidiş hizmetidir.

Detay

Başvuru sürecinde gerçekleşecek adımlar nelerdir?

 • Başvuru formunu eksiksiz doldurduğunuzda 4,5 G uyumlu mobil hat talebiniz alınır.
 • İhtiyacınıza uygun mobil tarife teklifimiz için müşteri hizmetlerimiz sizi arar.
 • Evraklarınızı almak ve SIM kartınızı ulaştırmak için kargomuz ayağınıza gelir.
 • Gerekli evrakların kargoya teslim edilmesinden sonra işlemleriniz başlatılır.

Detay

Hazırlamam gereken evraklar nelerdir?

Kargomuza ziyareti sırasında teslim etmek için hazır bulundurmanız gereken evraklar aşağıdaki gibidir;

 • Kimliğinizin fotokopisi (Ehliyet ve pasaport da kimlik yerine geçmektedir.)
 • Adınıza kayıtlı bir fatura fotokopisi (Faturalı tarifelere başvurmak için son iki aydan birine ait GSM, Elektrik, Su, Doğalgaz, Sabit Telefon, Kablolu TV ve ADSL Sağlayıcıları Faturası)
Detay

Kargo görevlisi bana ulaşamazsa süreç nasıl ilerler?

Kargo görevlisi sizi adresinizde bulamadığında not bırakır ve kargonuz şubeye gönderilir.

Detay

Başkası adına başvuru yapabilir miyim?

Kargoya evrakların teslim edilmesi sırasında talep sahibinin adreste bulunması gerekmektedir.

Detay

Numara Taşıma Süreci nasıl olacak?

Yasal sahibi olduğunuz numaranızı taşıma talebinizi Vestelcell’e  iletmek için, Vestelcell web sitemizdeki online başvuru formundan "Numaramı Taşımak İstiyorum" alanından talep bırakabilirsiniz.

Vestelcell’e numara taşıma talebinizi ilettikten sonra, Müşteri Hizmetlerimiz sizi arayarak talebinize uygun evrakları kargo ile size ulaştırır. Evraklar imzalanarak tarafımıza ulaştırıldıktan sonra ilk 24 saat içinde sistemdeki bilgilerinizin doğruluğuna ve başvuru esnasında ilettiğiniz belgelerin geçerliliğine bakılarak kontroller yapılır. Kontroller olumluysa, mobil hattınızın Vestelcell’den sinyal almaya başlayacağı tarih ve saat bilgisini size SMS ile iletir. Kontroller olumsuzsa, taşıma talebinizin ret edilme sebebiyle ilgili size bilgi SMS’i gönderilir.

Vestelcell evraklarınız tarafımıza ulaştıktan sonra hattınızın açılma işlemleri 4-6 gün içinde tamamlanır. Hattınız Vestelcell’de  açıldıktan sonra; size sırasıyla hattınızın sizin adınıza açıldığına dair bilgi SMS’i ve tarifenizle ilgili bilgi SMS’leri gelir.

Detay

Numara Taşımaya Engel Durumlar Nelerdir?

Vestelcell’e  numara taşıma talebinizi iletmeden önce "Numara Taşımaya Engel Durumlar"ı kontrol edebilirsiniz. Belirtilen herhangi bir engeliniz bulunmuyorsa, taşıma başvurunuzu iletebilirsiniz. Taşımaya engel teşkil eden durumlarla ilgili detaylı bilgi almak için 444 6 888’i arayabilirsiniz.

 • TCKN uyuşmazlığı: Taşıma talebi bulunan numara ile ilgili bilgilerin verici operatörde güncel olmaması kaynaklı ret edilen taleplerdir. Müşterilere talebin ret edildiğine dair SMS ile bilgilendirme yapılır, talebini yeniden iletmek isteyen müşterilerin öncesinde; mevcut operatördeki bilgilerinin doğruluğunu teyit etmeleri, eksik veya yanlış bilgi var ise düzelttirmeleri gerekmektedir.
 • İlk abonelik sözleşmesi üzerinden minimum 90 gün geçmemiş olması: Taşıma talebi bulunan numaraya ait ilk abonelik sözleşmesi üzerinden minimum 90 gün geçmesi gerekmektedir. Müşterilere talebin ret edildiğine dair SMS ile bilgilendirme yapılır, talebini yeniden iletmek isteyen müşteriler, 90. günün sonunda yeniden taşıma işlemleri için başvurabilirler.
 • Numaranın mevcut operatörde bulunmaması: Hat iptal edilmiş veya ödenmemiş fatura borcundan dolayı kapanmış olabilir.
 • Hattın yasal sahibinin taşıma talebinde bulunmaması: Numara taşıma talebinin hattın yasal sahibi tarafından iletilmesi gerekmektedir. Hattın yasal sahibi olmayan kullanıcılar tarafından iletilen taşıma talepleri iptal edilir ve müşteriye talebin ret edildiğine dair SMS ile bilgilendirme yapılır.
 • Taşıma talebinden önce bekleyen numara değişikliği talebinin olması
 • Kurumsal hattan bireysel hatta numara taşıma talebinin olması
 • İsim Soy isim uyuşmazlığı
 • Yazılı hat iptal/hat devir talebi olması
Detay
TÜMÜNÜ GÖR